Revize elektro odhalují vaše slabá místa


Říká vám něco jméno Achilleus? Byla to bájná postava mužného atleta, neohroženého válečníka, který byl nezranitelný až na jedno jediné místo – na svá chodidla, respektive Achillovu patu. Za paty jej totiž držela jistá bohyně, která jej máčela v „živé vodě“, aby mu zajistila nesmrtelnost, ale držela jej za chodidla a paty se do té vody již nedostaly. Jde samozřejmě jen o pověst, starověkou báji, jejíž podobenství nám má ovšem naznačit, že každý máme nějakou slabinu, slabé stránky osobnosti, na nichž je třeba zapracovat.

svítidla v domě

Totéž se týká i elektroinstalace v domě, a vzhledem k tomu, že jde o velmi nebezpečnou záležitost, kterou bychom neměli ve svém zájmu podceňovat, vyplácí se zajistit revizi elektro v Praze https://www.technologie-budov.cz/elektroinstalace/revize-elektrickych-zarizeni/, aby se na ta slabá místa zaměřila. Elektrikář tu dokáže odhalit i to, co jsme přehlédli, nebo zcela ignorovali.

elektrické žárovky

Prodlužovačky – elektrikář vám v rámci revize může odhalit i to, co jste přehlédli, například skřípnutou nebo proříznutou či dokonce propálenou prodlužovačku pod psacím stolem. Uvědomte si, že je to vlastně prodloužení elektrických vodičů mimo zdivo, takže stačí jen letmý dotek bosou nohou nebo dlaní, a je z vás nebožtík.

Ty proklaté zásuvky – jestliže máte elektrické rozvody po rekonstrukci, například jde o výměnu starého hliníkového vedení za vodiče v mědi, a vše je dle předpisů, můžete usínat na vavřínech a domnívat se, že se vám nic nemůže stát. Ale může. A to zejména tehdy, je-li zásuvkový okruh či jednotlivá zásuvka přetížena. Jen si představte, že na jednu zásuvku v kuchyni navěsíte prodlužovací šňůru, a do ní zapojíte deset spotřebičů s velkým odběrem (příkonem), například žehličku, chladničku, myčku, kávovar, mikrovlnnou troubu, toustovač, mixér, topinkovač, rychlovarnou konvici atd. A když jich uvedete do provozu více naráz, zásuvka dostane zabrat a vodiče se mohou přehřívat, až jednoho krásného dne tu dojde ke zkratu, vzniku elektrického oblouku, a vyhoříte.