Proč umět plavat


Voda je zrádná
Pobyt ve vodě je relaxační, plavání nám pomáhá zlepšit náladu a posilovat svaly. Jenže abychom mohli bez obav do bazénu, musíme umět plavat. Spousta lidí to neumí a vodu podceňují. Lidé zbytečně riskují. Jde většinou hlavně o mladé lidi, kteří si myslí že právě jim se nic nestane. Skoky do neznámé vody už nejednoho člověka upoutaly v lepším případě na invalidní vozík. Proto vždy ve vodě a její blízkosti dodržuje zásady bezpečného koupání. Žádný alkohol a žádné hlouposti.

dítě voda

Děti se učí plavat většinou až ve škole, a to i přesto, že rodiče dnes mají velký výběr kurzů plavání pro miminka. Nemusíte s miminkem hned běžet plavat, ale je dobré chodit na kurzy s kojencem. Díky tomu se kojenec naučí vymanit ze spárů vody, kdyby například spadl v zahradě do bazénu. Takové nehody se stávají každý rok, a každý rok za to zaplatí mnoho rodin životem jejich nejmenšího člena. Opatrnosti prostě není nikdy dost. Buďte opatrní a nedávejte šanci podobným nehodám.

Ani dospěl ale často nejsou úplně dobrými plavci. Někteří lidé mají od útlého věku obavy z vody, a tak se nikdy nenaučili plavat. Může za to i nevlídný přístup mnoha lektorů, kteří působí jako instruktoři plavání u hromadných školních lekcí. Někteří lidé potřebují citlivější přístup, který ale najdou na hromadných kurzech. Daleko lepší je navštívit individuální kurzy plavání v Praze, kde na vás má lektor vše času a tak se vám může více věnovat.

žena potápění

Umět plavat by mělo patřit mezi základní pohybové dovednosti. I když nechodíte vy osobně nikam plavat, nikdy nevíte, kdy můžete být například svědkem tonutí během procházky se psem. V takovém případě byste nemohli pro dotyčného skočit. Pokud plavat neumíte, nikdy se nepokoušejte nikoho zachraňovat skokem do vody. Pro všechny případy se ale plavat naučte, protože to může zachránit život nejen vám.