Připravte se na výuku v autoškole důkladně


Automobilový provoz vzrostl za posledních čtyřicet let mnohonásobně, a to se také projevilo v nárůstu stresových situacích. Pamětníci vám potvrdí, že v šedesátých letech mělo auto jen několik rodin v celé městské ulici, prakticky neexistoval problém s parkováním, a jízda autem po městě, a tím spíše i mimo město, se podobala pohodové promenádě. Nároky na řidiče byly v té době mnohem nižší, navíc byla i rychlost vozidel významně nižší, a docházelo také k menšímu počtu dopravních nehod.

kabina vozidla

Jestliže se chystáte do autoškoly v Praze, měli byste počítat s tím, že jde o velkoměsto, a že tu bude provoz tak hustý, že to bude vyžadovat maximální soustředění a pozornost. Pokud ale podceníte přípravu, zejména psychickou, nemusí to dopadnout dobře.

Pitný režim a vhodné potraviny – do značných problémů se dostávají řidiči, kteří před výukou praktických jízd konzumují tučná masa a sladkosti. To vše jsou těžce stravitelná jídla a navíc vás okrádají o živiny a energii. Budete se za volantem cítit vystresovaní už jen z trávení potravy. Dejte přednost raději zeleninovému salátu a nějakému veganskému pokrmu. Klidně si dopřejte oběd ve vegetariánské restauraci. A do auta si s sebou vezměte zip sáček, naplněný ořechy a sušeným ovocem – je to skvělá energetická vzpruha.

jízda autem

Dostatek spánku a relaxace – kdo zanedbává spánek, bude za volantem usínat a může způsobit i nepěkný karambol. Dopřejte si před jízdou dlouhý, osmihodinový souvislý spánek. Důležitá je také relaxace a uvolnění a tam bychom vám mohli doporučit reflexní masáže chodidel, je to vynikající technika na zklidnění organismu a podporu soustředění a práci nervové soustavy a mozku.

A závěrečná rada: opatrně s alkoholem, v průběhu série dnů s cvičnými jízdami se mu raději zcela vyhněte. Nebudete trpět abstinenčními příznaky a nepříjemnou kocovinou.