Čeká vás maturitní ples?


Když se děti na základní škole rozhodují čím by chtěly být, jen málokdo v tomto věku dokáže s jistotou říct, jaké povolání by chtěl dělat. Spousta rodičů má nesplněné ambice, a tak tlačí své ratolesti do něčeho, co sami chtěli dělat, ale z nějakého důvodu jim to nevyšlo. Je potřeba k výběru povolání dítěte přistupovat tak, že si samo dokáže říct co by ho bavilo a co naopak ne. Když si vybere gymnázium, pravděpodobně chce dělat něco, k čemu potřebuje vysokou školu, protože gymnázium je příprava právě na studium na vysoké škole a studenti zde získávají všeobecný přehled. Pokud ke studiu na vysoké škole nedojde a nebo nebude dokončeno, je to problém, protože nejde o odborné vzdělání.

žluté šaty

Ať už se vaše dítě rozhodlo jakkoliv, pravděpodobně vás nemine buď příští sezonu a nebo nějakou další maturitní ples, což je slavnostní označení studentů za maturanty, a někdy se nazývá též “stužková”. Maturitní ples je velká událost nejen pro samotného studenta, ale pro celý ročník. Studenti se pomalu připravují na vysokoškolský život, do kterého vstoupí hned jakmile dokončí maturitu a užijí si poslední, ty nejdelší prázdniny.

růžové šaty

Na maturitní ples si studenti zvou rodinu, protože jde o velkou událost i pro zbývající členy rodiny. Rodiče a prarodiče se tradičně dojmou nad tím jakého mají doma velkého potomka, který už brzy vyrazí do světa. Zejména slečny se chtějí na tuto událost hezky obléknout, protože pro řadu z nich je to jejich první, a zároveň poslední ples v životě – ne každý má společenské události rád a bude se jich v budoucnu účastnit.

Jestli hledáte opravdu krásné šaty, ve kterých zazáříte, zkuste se podívat k nám. Máme spoustu šatů, které si můžete obléknout. Pravidelně u nás probíhá i výprodej společenských šatů, takže svoje vysněné šaty můžete získat za ještě lepší cenu než kdy dřív, a to se vyplatí.