Nebankovní hypotéka může být tou nejlepší


Sjednání hypotéky je velkým krokem pro každého z nás. Je to váš hlavní krok ke koupi vlastního bydlení. To je jeden z důvodů, proč si poskytovatele své hypotéky musíte vybrat opravdu moudře a prozkoumat všechny možnosti ohledně poskytnutí hypotéky. Včetně těch nebankovních. Nebankovní společnosti možná nemají tu nejlepší pověst, ale stále více lidí zjišťuje, že hypotéka od takových společností může být opravdu výhodná.

nápis

Co je nebankovní půjčka?

Nebankovní půjčka znamená, že si půjčujete peníze od někoho jiného, než od banky. Mohou to být nejrůznější společnosti. Pokud chcete hypotéku, je pro vás nejjednodušší obrátit se na svou banku, ovšem pokud jste OSVČ, nemáte čistou úvěrovou historii nebo máte našetřeno málo peněz na prvotní vklad, může být pro vás lepší volbou právě nebankovní společnost.

Výhody nebankovní hypotéky

Nebankoví hypotéka má několik důležitých výhod, které musíte brát v úvahu. Hlavní výhodou asi je, že nebankovní společnosti neberou tak vážně vaši dluhovou minulost a neprověřují tak pečlivě vaše příjmy. Máte zkrátka větší šanci, že hypotéku dostanete. Také doba schválení žádostí může být o hodně rychlejší, než u bank, což je důležité, pokud jste v situaci, kdy potřebujete rychle zakoupit nemovitost a přestěhovat se. Máte zkrátka více možností.

klíče

Nebankovní společnosti nenabízí jen hypotéky. Nabízí také spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasingy a další produkty. Ale hypotéka je právě ten produkt, který může být od nebankovních společností asi nejvýhodnější.

Jinak ale u žádosti platí podobné podmínky, jako u banky. Musíte mít samozřejmě příjem, musíte být starší 18 let a mladší 65 let. Nebankovní společnosti zároveň požadují, abyste měli k dispozici nemovitost, kterou budete moci zastavit pro případ, že nebudete schopni splácet své dluhy. Nemovitost nemusí být vaše.