Věříte bylinkám?


Dříve jsme neměli k dispozici nic jiného než bylinky. Než se začaly vyrábět léky, museli jsme si vystačit právě s bylinkami. Ještě naše prababičky používaly všechno co rostlo v okolí jejich domu. Bylinky si poradí nejen s léčbou nemocí a úrazů, ale pomohou vám i s psychickými problémy a pomůžou vám usnout. Jednou z těchto bylinek, které používáme i dnes i když máme k dispozici léky, je meduňka. Ta je známá pro své zklidňující a relaxační účinky. Díky velkému vlivu na spánek jde o bylinku, která je opravdu rozšířená dodnes. Mnoho žen si ji dává na spaní, protože díky opravdu snáze usnete.

bylinka meduňka

Zejména maminky s prvním dítětem mají často problémy se spánkem, a jsou neustále ve stresu. Díky meduňce usnou snáz a také jim pomůže se uklidnit. Pokud ale čekají druhé dítě, často řeší, zda je meduňkový čaj v těhotenství vhodný. A odpověď je ano. Málokterá bylinka je přímo vhodná i v tomto období. Používat se dají bylinky nejen jako léčba lehčích potíží, ale i jako podpůrná léčba k lékům při nemocích, na které samotné bylinky nestačí. Jsou i skvělou prevencí, která se dnes celkem podceňuje. Je to škoda, protože díky bylinkám můžete mít třeba větší imunitu.

meduňkový čaj

Nasbírat si venku bylinky může každý, ale mnoho lidí má obavy z toho že si nasbírají něco co si spletou. Pokud si nejste jistí, vždycky je lepší si pořídit přímo hotovou bylinku, která je ve formě tinktury a nebo sušená – buď samostatně a nebo ve směsi s nějakou jinou bylinkou. Tak si nic nespletete a budete vědět co užíváte. Chcete kvalitní bylinky, které vám pomohou? U nás najdete spoustu bylinek i směsí, a ty můžete použít jako odvar, čaj nebo si z nich dokonce můžete doma vyrobit mast. K její výrobě toho moc nepotřebujete, stačí vám nějaký tuk a macerované bylinky. Receptů najdete na internetu spoustu. Vyrobit si domácí bylinnou mast skoro nic nestojí.