Nejlepší elektřina je ta vlastní


Elektřina je vlastně skvělá energie. Čeká na nás v elektrickém vedení, až si usmyslíme ji využít, s výjimkou řádění živlů tam obvykle vždycky k dispozici je, do našich objektů vstupuje na ‚pozvání‘ v podobě stisknutí vypínače nebo zastrčení šňůry do zásuvky a nezůstane tu po ní ani špína, ani zápach… Lepší energii si prostě my lidé ani nedokážeme představit. A proto se naše společnost v průběhu dlouhých let tak dokonale elektrifikovala. Proto se dnes dá potkat elektřina pomalu na každém kroku, na rozdíl od jiných zdrojů energie, a ovládat ji umí i malé děti.

solární panely

Ale o elektřině bohužel nemůžeme mluvit jenom v superlativech. Kromě spousty předností, které má, jsou tu totiž i její nevýhody. A k těm nepatří jenom riziko zranění, úmrtí nebo požárů, pokud se nestaráme náležitě o vedení a elektrické spotřebiče. K nevýhodám elektřiny patří v poslední době bohužel i její cena. Která se na trhu vyšplhala hodně vysoko a trápí spoustu našinců, zejména pak ty, kdo touto elektřinou topí nebo ji nějakým jiným způsobem spotřebovávají ve velkém množství. Takoví lidé se při placení opravdu ‚prohnou‘. Někdy mají dokonce problémy s tím, že už ony vysoké účty ani nedokážou zaplatit.

solární panely

A oč lépe jsou pak na tom lidé, kteří za elektřinu vůbec neplatí! Tedy pokud nemyslím neplatiče, jimž se to vymstí, protože o dodávky elektřiny přijdou, a to jim zkomplikuje život, ale pokud mám na mysli lidi, kteří vsadili namísto dodávek od elektráren a distributorů elektřiny na vlastní solární zdroje. Takovým lidem prokázala a prokazuje fotovoltaika Brno skvělé služby. Stačilo nebo stačí si pořídit solární panely s patřičným příslušenstvím a člověk pak má tolik elektřiny, kolik si vyrobí, aniž by za ni cokoliv platil. A zkuste si jenom představit, jaké by to bylo, kdybyste ani vy nemuseli platit to, co stojí na vašem účtu za elektřinu!