Podlahové topení jako dárek k Vánocům


Také jste se byli v létě proběhnout naboso po mořské písečné pláži a pak vás kamarádi zlákali na bosonohý chodník, kde se nachází více drobných nerovností, které báječně masírují reflexní body na chodidlech? Bosonohé chodníky se budují i u nás, dokonce v centrech některých měst, a je to úžasná pomůcka proti depresím a stresu a pro posílení práce vnitřních orgánů. Někteří odborníci je dokonce považují ze velmi účinnou léčebnou techniku.

nohy na podlaze

Největší působnost má bosonohý chodník v létě, kdy venku svítí Slunce a prohřívá zemský povrch, takže našlapujete po tamních nerovnostech pěkně v teple, což je velmi účinné a zároveň příjemné. Jakmile léto skončí, bosonohé chodníčky osiří a lidé se na ně znovu vydávají až napřesrok – vy to ale můžete změnit a vytvořit si barefoot chodníček doma v bytě a spolu s ním i podlahové topení, které napodobí typickou letní atmosféru naprosto dokonale.

teplo od podlahy

Zhotovit podlahové topení svépomocí dnes není žádný problém, potřebujete k tomu pouze polystyrenové systémové desky, topnou hadici a cementovláknité desky jako pochozí materiál, na který se pak již pokládá koncová podlahová krytina. Pokládka topení vám zabere všehovšudy jen několik hodin, pro jistotu si necháte potrubí zapojit odborníkem – instalatérem k topnému systému, například ke krbovému výměníku, a pak už jen kladete na cementovláknité desky keramickou dlažbu, koberce, vinylovou podlahu, plovoucí podlahu, palubky atd.

Suchý systém má výhodu v tom, že odpadá náročná betonáž a navíc je podlaha hmotnostně zatížena jen minimálně. Pokud byste museli hadici zalévat betonem, museli byste počítat i s několikatunovou zátěží. A jestliže někde dojde k defektu potrubí, bude jeho oprava mnohem snazší, než kdyby bylo nutné bourat beton pneumatickým kladivem a proměnit obývací pokoj ve staveniště plné prachu a sutin.