Mini dům za super cenu


Bydlení nebylo nikdy tak drahé jako poslední roky. Extrémně zdražil nejen stavební materiál a to během covidu, kdy se nic nevyrábělo, ale ceny se na původní hladinu nedostaly. Vysoké ceny můžeme vidět i u dokončených domů, stavebních pozemků nebo u staveb na klíč. Postavit dům je v dnešní době záležitost na několik milionů, což si samozřejmě každý dovolit nemůže. I když většina lidí financuje svoje bydlení pomocí hypotečního úvěru, každý nedostane tak vysokou hypotéku, aby z ní mohl zaplatit pozemek i kompletní stavbu.

banka peníze

Mnoho lidí muselo během covidu prodat rozestavěný dům, protože jak docházelo ke zdražování materiálu, úvěr jim na uhrazení všech položek nestačil a banky neposkytly peníze navíc. Lidé se tak s vlastním domem museli bohužel rozloučit, a to i když často stavěli celý dům svépomocí. Dnes se k nám pozvolna dostává trend ze zahraničí, kterým jsou mini domky. Tiny house off the grid jsou moderní domky s malou zastavěnou plochou. Díky tomu jsou levnější než běžné domy. Mini dům je navíc na podvozku, takže se dá přistavět kamkoliv člověk potřebuje.

tiny house

Neumíte si představit jaké to je, žít na tak malém prostoru? Pokud jste někdy žili v bytě, na mini dům si zvyknete celkem rychle. Domy mají sice menší zastavěnou plochu, ale najdete uvnitř všechno co je k životu potřeba – společný prostor, kuchyni, koupelnu i spací patro.

U mini domků jde o to využít co nejmenší prostor na maximum. Tiny house je ideální pro páry i pro rodiny s dětmi. Dají se využívat pro celoroční bydlení a nebo je můžete využít jako sezonní chatu. Mini domek si jistě zamilujete – prohlédněte si nejen fotografie jednotlivých domů, ale i video. To vám může pomoct v rozhodování, zda bude tiny house to pravé pro vás. Díky zateplení je vhodný pro bydlení po celý rok, tudíž už nemusíte řešit ani zateplení, protože dům už zateplený je.