Chronické bolesti


Chronické bolesti mohou mít mnoho původců. Onemocnění, úrazy, nebo třeba psychické problémy. Ať je původ vašich potíží jakýkoliv, boj s chronickými potížemi může být zdánlivě nekonečný a může se vám zdát, že hrajete bitvu, kterou nemůžete vyhrát. Ale nesmíte přestat věřit. Pro ty, kteří si chronickými bolestmi nikdy neprošli, je těžko představitelné, jaký je život, pokud trpíte neutuchající bolestí. Chronické bolesti jsou jiné, než bolesti akutní. Nejsou většinou tak silné. Spíše mírnější. Ale neustávají, nebo přicházejí neustále, v pravidelných vlnách. Běžné lék od bolesti nepomáhají. Lidé se s bolestí musí naučit žít.

bolest

Ale někteří se nehodlají smířit s tím, že budou trpět celý život bolestí a rozhodli se najít metodu, která by jim pomohla. Odvětví chronické bolesti a jejího tišení se věnuje celé jedno odvětví medicíny. Dnes je medicína už tak daleko, že má daleko více možností, jak tišit bolest a pomoci těmto lidem s jejím zvládáním, než před několika lety. Dobrým způsobem, jak se naučit zvládat bolest, například jako doplněk k farmakům, je meditace. Meditace spočívá ve zklidnění vaší mysli, kdy se soustředíte pouze na jednu věc. Při správné meditaci dokážete částečně, nebo úplně vytěsnit bolest z vaší mysli.

bolesti

Pokud vám to bolest dovoluje, může vám pomoci i cvičení. Pravidelný pohyb vám taktéž pomůže uvolnit mysl, vyčistit hlavu a umožní vám během sportování nemyslet na vaši bolest. Je ale třeba zvolit takový sport, aby vám bolesti nezhoršoval. Někdo používá pro lepší zvládání bolesti také CBD. CBD je látka získávána z konopí. Nemá ale halucinogenní účinky, jako THC, které se skrývá v marihuaně a které je nelegální. V rozumných dávkách vám i tohle může pomoci od bolesti. Každopádně věřte svým lékařům. Ti nejvíc vědí, jak vám pomoci. Dodržujte dávkování léků a užívejte je pravidelně.